Görögország harmadik legnagyobb városa a Thesszáliában fekvő Vólosz. 145 ezer ember otthona, az ország történelmi és régészeti kincsekben egyik leggazdagabb, valamint sokak szerint egyik legvonzóbb települése. Bár nem kifejezetten tengerparti üdülőhely, hegyek és tenger alkotta természeti szépsége több tízezer turistát csábít ide minden évben, köztük szép számmal akadnak hazai, görög utazók is. Történelmi városként emlegetik, valójában Vólosznak csak egy kis része nevezhető réginek, hiszen 1955-ben földrengés sújtotta, ezt követően épült újjá a település.
A régió gazdagsága és hosszú múltja Vólosz régi épületein rajta hagyta nyomát. Számos kúria, hivatali épület, múzeum és a 20. század elején emelt ipari létesítmény, valamint a csodálatos templomok idézik vissza a város egykori nagyságát. Tengerpartján kis éttermek sorakoznak, a sétányon maguk a helyiek is szívesen nézelődnek. Vólosz egy rendkívül élénk város, kikötője a világ szinte valamennyi kikötőjével kapcsolatban áll, vasúton innen Görögország bármely részébe el lehet jutni és a városnak reptere is van.
Vólosz egyik legnevesebb látnivalója az 1976-ban alapított Régészeti Múzeum, ami a kiállításokat a lehető legkorszerűbb formában tálalja. A neolitikumtól kezdve mutatja be a város és a régió történelmét, egyedülálló, 300 darabos gyűjteményt őriznek itt 3. századi halotti sztélékből, melyeket Demetriosban tártak fel. Láthatók itt csontok, fosszíliák, szerszámok, fegyverek és sírkövek is. A múzeum egy 1909-ben épült, neoklasszikus stílusú épületben kapott helyet.
Aki régészeti látnivalók nyomába eredne, nem kell nagy utat megtennie. Vólosz közvetlen közelében több jelentős ókori település nyomai is fellelhetők. Kár lenne kihagyni a várostól 4 km-re található Dimitrias-t, melyet az i.e. 3. században alapítottak. A kiterjedt régészeti területen egy templom, palota és egy rendkívül akusztikával rendelkező színház romjai láthatók. Tőle egy kissé keletre találjuk Pefkakiát, az egykori mükénéi település romjait, melyet Homérosz Neleia nevű településével azonosítanak.
Vóloszhoz közel fekszik a hagyományos kis falu, Anakasia, mely köves utcáival, régi házaival és forrásvizet felbugyogó kútjaival kellemes színfoltja lesz az utazásnak. G. Kontos házában egyedülálló freskókat lehet megnézni, melyeket a Mytiliniből származó művész, Theophilos készített. A falucska határához közel, az Episkopi-hegyen álló bizánci templomot szintén különleges, a 18. századból való freskók díszítik. Anakasia elbűvölő település, mely bepillantást enged a Pelion falvainak régi mindennapjaiba.
Aki nem bánja, hogy kicsit távolabbra kell utaznia, érdemes felkeresnie a Vólosztól 57 km-re fekvő Amaliapolis-t. Ez igazi üdülőhely, Almiros környékének egyik legnagyobb és legforgalmasabb települése, ahol rengeteg turista tölti pihenését. Homokos strandjai ideálisak a gyerekeknek is, bárjai, tavernái nem csak szezonban várják a vendégeket, de egész évben nyitva tartanak. Augusztusban az athéniak lepik el a települést, főszezonon kívül alig-alig érkezik ide külföldi, afféle mindentől távoli és turistaösvényen kívülre eső település ez, rejtett kincse ez Görögországnak.