Csehország keleti határainál, Szlovákia szomszédságában terül el a 3964 km2-t magában foglaló Zlín régió. Az ország egyik legkisebb régiója ez, melyet három nagyobb, a kultúra és a hagyományok szempontjából is egymástól sokban eltérő terület alkot.
A Zlín régió természeti adottságai és történelmi emlékei miatt is régóta a turisták érdeklődésének középpontjában áll. Nincs még egy olyan vidéke Csehországnak, ahol a legvonzóbb látnivalók mindegyikét megtalálnánk. Itt azonban tálcán kínálják magukat a síelésre is alkalmas hegycsúcsok, a bortermő vidékek, a gondosan megtervezett parkok, a Nagymorva Birodalom emlékei, vallási és történelmi szempontból jelentős, valamint a modern kor funkcionalitását megtestesítő épületek.
Vsetín a régió leginkább hegyvidéki területe, a hegymászók és a síelők kedvelt úti célja. A Roznov pod Radhostemben található skanzen pedig azok számára ígér izgalmas időtöltést, akik a régió hagyományaival és kultúrájával is szeretnének közelebbről megismerkedni. 1913-ban, a helyi Múzeumi Társaság megalapítását követően két évvel kezdődött a skanzen kialakítása. Az I. világháború hamarosan félbeszakította a munkálatokat, de néhány évvel később a szabadtéri múzeum végre megnyithatta kapuit. Felépítettek egy komplett falut, benne templommal, vízimalmokkal, fogadóval, olyan több száz éves épületek hűen elkészített másolataival, melyek a vidék legfontosabb jellegzetességeit viselték magukon. A skanzen azonban nemcsak fantasztikus látványt nyújt, de a programoknak köszönhetően közelebb visz az akkori társadalmi szokásokhoz, a hétköznapokhoz, a hagyományos kézműves mesterségekhez is.
Holesov történelmi emlékeit tekintve főként a helyi zsidóság szempontjából képvisel kiemelkedő értéket. A 15. század elején a városban nagyszámú zsidó lakosság élt teljes harmóniában a többi lakossal. Mivel a városnak maximálisan egyenjogú polgárai voltak, kultúrájuk is zavartalanul kiteljesedhetett, ősi hagyományaik csorbulatlanul öröklődtek generációról generációra. Holesov zsidó népességének száma a 19. században érte el maximumát, amikor a város minden harmadik lakója zsidó volt. A holokauszt azonban megtizedelte a népességet, az egykor virágzó közösségre pedig többek közt a zsidó temető és a zsinagóga emlékeztet. Holesov zsinagógáját sokan a világon egyedülállónak tartják, mivel sehol másutt nem maradt fenn ez az ún. lengyel típusú zsinagóga ilyen eredeti formában. A benne nyíló kiállítás lenyűgöző mélységekben vezeti be a látogatókat a város zsidó közösségének letűnt világába.
A Velehrad kolostor és annak bazilikája nagy jelentőségű a cseh nemzet történetében. Ezt tartják a katolikus Csehország szívének, Európa ezen részén itt kezdődött a kereszténység története, ahova ezer éve emberek tízezrei zarándokolnak el. A kolostor jelenlegi barokk arculatát az 1681-es tűzvészt követő újjáépítés során nyerte el. A Nagyboldogasszony templom és a Szent Cirill és Metód bazilika a csehek legjelentősebb búcsújáró helyei, ahol 1990-ben II. János Pál pápa is látogatást tett. A Cirill és Metód nemzeti ünnepével egybeeső zarándoklatra minden év júliusában kerül sor.
A Zlín régióban számtalan védett terület található, mint a Beskydy-hegység vagy a Fehér-Kárpátok, mely a régió 30%-át teszi ki. A Fehér-Kárpátokban hozták létre Csehország hat UNESCO Bioszféra Rezervátuma közül az egyiket. Hegyek, erdők, rétek tele orchideákkal és számtalan érdekes hely – a Fehér-Kárpátok évszázadok óta hirdeti a természet és az ember harmonikus együttélésének példáját. A vidéket sűrűn behálózó gyalogos és kerékpáros útvonalak műemlékekhez, gazdaságokhoz, településekhez visznek, melyeken keresztül sok mindent meg lehet tudni a terület növény- és állatvilágáról, valamint az itt élők gazdag hagyományairól.
A régió nem szűkölködik sportolási lehetőségekben sem. A természetjárást télen a síelés váltja fel, főként a Pustevny-hegy lejtőin, Velke Karlovice környékén és a Chriby-hegy csúcsán. A fő kerékpáros útvonal a Morva-folyóval párhuzamosan halad és összekapcsolódik az osztrák, valamint a szlovák kerékpár utakkal. A sziklamászók tökéletes terepet találhatnak maguknak a régió több pontján is, például az Ördög sziklájának nevezet Certovy Skálynál, amihez számtalan legenda is kapcsolódik. A szikla legmagasabb pontján eléri a 25 m-t, felszíne pedig szinte teljesen sík, valóban, mintha az ördög építette volna. Napsütötte hétvégéken mászócsapatok lepik el a sziklafalat.