A mediterrán régió a Földközi-tenger menti vidékeket foglalja magába, melyek az ország területének mintegy 15%-át teszik ki. A partvonallal párhuzamosan a Középső- és a Nyugat-Torosz-hegység vonulatai futnak, melyek meredekek és nagyon magasak, ezért a hegy és a tenger közt húzódó partmenti sáv keskeny, szélessége 120-180 km között mozog. A vidéken több fontos folyó halad át, melyek a téli olvadások után megduzzadnak, a tavak környékét pedig lenyűgöző élővilág népesíti be. A mediterrán régió lakossága elsősorban a mezőgazdaságra, turizmus, iparra és kereskedelemre alkalmas vidékeken koncentrálódik.
Mivel a Földközi-tenger partjai rendkívül termékenyek, a mezőgazdaság virágzik ezeken a területeken. A jó minőségű talaj és az enyhe éghajlat kedvez a citrusfélék, a szőlő, a gabona, a rizs és a gyapot termesztésének. A nyarak forrók és nem ritkák az aszályok sem errefelé. A Törökországból importált narancsok és mandarinok nagy része innen származik, a török banánt pedig kizárólag ebben a régióban termesztik.
A régió hátországa sziklás, előfordulnak a 2800 m-t is elérő hegycsúcsok is. A partok mentén kevés nagyváros van, de az Antalya körüli síkság elég kiterjedt ahhoz, hogy lehetővé tegye a városok növekedését, a partmenti kereskedelem pedig a települések fejlődését is nagyban elősegíti.
Törökország negyedik legnagyobb városa Adana, mely a régió legtermékenyebb vidékeinek szívében fekszik. Ez a város történelmében is fontos szerepet játszott, hiszen kitűnő elhelyezkedése miatt számos civilizáció központi települése volt, már a hettitáktól kezdve. Adana látnivalói közé több mecset – köztük a leghíresebb a 16. századi Ulu Camii – és egy régi bazár tartozik, de érdemes ellátogatni az Etnográfiai Múzeumba is, ahol török szőnyegeket, kardokat, kézzel másolt könyveket és ősi sírköveket nézhetünk meg. Maga az épület is figyelemreméltó, melyet egykor a keresztesek templomnak építettek. Az ínyencek ne hagyják ki Adana országszerte híres kebabját és húsételeit.
Burdur a tavak vidéke, melynek ugyan nincsenek csodás tengerpartjai, természeti környezete miatt mégis sokat nyújt az utazóknak. A számos termálfürdő mellett Burdur legfőbb nevezetessége az Insuyu-barlang, a világ második legnagyobb barlangja. A milliónyi cseppkövet a barlangi tavakon csónakázva fedezhetjük fel. A barlangot gyógyhatású vize miatt is sokan keresik fel. A Burdur-tó 8 km-re fekszik a várostól, partján a Centik stranddal. A Salda-tó viszonylag ritkán látogatott, erdős környéke ideális a kempingezéshez, míg horgászáshoz a Golhisar-tó a legjobb választás. A tavak mindegyike különleges élővilággal, ritka fajokkal büszkélkedhet. Burdur városától 37 km-re az egykori Sagalassos területén egy 9000 férőhelyes római színház maradványai, középkori sírok és egy erőd várja a történelem iránt érdeklődő utazókat, de ókori emlékeket még a tartomány számos pontján találunk. Burdur kitűnő hely a szabadban való kikapcsolódáshoz, kempingezéshez, piknikhez, horgászathoz, vadászathoz.