Nem is olyan rég Marmaris még egy csendes kis halászfalu volt az Égei-tenger partján. Az 1980-as évektől kezdődő óriási átalakítások és építkezések következtében azonban mára Törökország egyik legeurópaibb kisvárosává fejlődött.
A turisták is felfedezték maguknak, hiszen a 30 ezer fős település nyaranta 300-400 ezres nagyvárossá növi ki magát. Marmaris ráadásul nemcsak természeti szépségének köszönheti vonzerejét, pezsgő éjszakai élete miatt legalább ennyien választják a nyaralás úticéljául.
Marmaris rendkívül sokoldalú üdülőhely. Szinte bármire adott itt a lehetőség, amire az igazi kikapcsolódáshoz szükség lehet. Csodás strandok, a vízisportok összes válfaja, elsőosztályú éttermek, pazar helyi borok és természetesen a pótolhatatlan mediterrán éghajlat az, ami májustól október végéig turisták tömegeit vonza ide. Nemcsak a városban, de a környéken is számtalan látnivalót találhatunk.
Bár Marmaris történelmi látnivalókban nem éppen gazdag, a környéke annál inkább az. Kiváló elhelyezkedésének köszönhetően az ókori világ hét csodája közül három is nagyon könnyen megközelíthető Marmarisból indulva. A Halikarnasszoszi mauzóleum Bodrumban, az epheszoszi Artemis templom és a rodoszi kolosszus legfeljebb két óra alatt elérhetők innen. Marmaris legfontosabb műemléke a vár, melynek elődjét még az iónok építették i.e. 1044-ben. Nagy Sándor uralkodásának idején többször átépítették és felújították, majd az 1500-as években Nagy Szulejmán csapatait szállásolták el falai között. Az I. világháború alatt a francia flotta állomásozott itt, ekkor óriási károkat szenvedett az épület. A vár belsejében 18 lakóház és szökőkút is található, mivel az 1970-es évekig lakott terület volt. A várat végül felújították és 1991-ben múzeummá alakították. Nappal és éjjel is érdemes ide ellátogatni a csodás panoráma miatt.
Gyönyörű partok, festői természeti környezet és vendégszerető helyiek – Marmaris ezzel várja az utazókat az Égei- és a Földközi-tenger találkozásánál egy olyan nyaralásra, amit sohasem fognak megbánni.