Az életben időnként különös meglepetésekkel találkozunk, melyekre látszólag semmilyen magyarázat nincs, a valószínűség elméletére alapozva sem lehet őket megmagyarázni. Olyan véletleneket gyűjtöttünk össze, melyeken keresztül még jobban láthatjuk, hogy világunk mennyire kiszámíthatatlan és titokzatos.

Mint egy reinkarnáció

Enzo Ferrari, a Ferrari alapítója 1988-ban halt meg. Kb. 1 hónappal később született meg a futballista Mesut Özil. A fényképüket nézve könnyen hihetnénk, hogy ikrek. Talán ez a reinkarnáció?

Időutazás?

Jennifer Lawrence hasonmása az egyiptomi színésznőnek, Zubaida Tharwatnak.

A Titanic katasztrófájának előrevetítője

1898-ban, 14 évvel a Titanic elsüllyedése előtt, a sci-fi író Morgan Robertson megírta a Titán végzete című novelláját, amiben leírta egy hajó elsüllyedésének történetét. Ez a hajó a Titán nevet viselte. De nem csak a névben láthatunk félelmetes egybeesést. A kitalált és a valódi hajót is elsüllyeszthetetlennek hitték, hasonlóak voltak a műszaki paramétereik, egyik sem rendelkezett megfelelő számú mentőcsónakkal, és mindkettő jéghegynek ütközött az Észak-Atlanti óceánban.

A Titanic katasztrófája után a könyvet újra megjelentették.

Szomszédok különböző századokban

A híres zeneszerző, George Handel szomszédja volt a világhírű gitárosnak, Jimi Hendrixnek – bár két évszázad választotta el őket egymástól. Handel Londonban élt a Bronx Street 25. szám alatt, Hendrix pedig egy ideig a Bronx Street 23-ban lakott. Mindketten hihetetlen tehetséges zenészek voltak, akiknek óriási hatásuk volt a zene fejlődésére a saját műfajukban.

A Hoover-gát tragédiája

Az egyik első ember, aki életét vesztette a Hoover-gát építésénél, George Tierney volt, aki 1922. december 20-án az előkészítés munkálatait végezte. Az utolsó ember, aki meghalt az építkezésnél, Patrick Tierney volt, George fia. Ő szintén december 20-án vesztette életét.

Az autók, melyek megtalálták egymást

1895-ben Ohioban két autó összeütközött. Ennek a balesetnek a különlegességét az adja, hogy akkoriban az autógyártás még igencsak kezdeti szakaszban tartott, és egész Ohioban csupán ez a két autó rótta az utakat. Sajnos akkoriban az autóbaleseteket még nem dokumentálták, és a balesetről szóló hivatali jelentés sem maradt fenn.

Lincoln és Kennedy életrajzának véletlen egybeesései

A két amerikai elnök életrajzában különös véletleneket fedezhetünk fel. Íme néhány közülük:

  • Mindkettőt fegyverrel ölték meg, a halálos lövés pedig a koponyájuk hátsó részén érte őket. Pénteken, ünnep előtt haltak meg, Lincoln Húsvét előtt, Kennedy pedig Hálaadás előtt. Mindketten feleségük és egy másik pár társaságában voltak a haláluk pillanatában.
  • Mindkettőnek 4 gyermeke volt.
  • Mindkettőnek volt egy Billy Graham nevű barátja.
  • Kennedy titkárnőjét Mrs. Lincolnnak hívták. Lincoln titkárát pedig Johnnak.
  • Utódja mindkettőnek a korábbi alelnök volt, Johnsonnak hívták őket, és mindketten déliek és demokraták voltak.

Az első és utolsó katona

Az I. világháborúban elsőként és utolsóként elhunyt brit katonák sírja 6 méterre fekszik egymástól, sírköveik pedig egymás felé néznek. Ebben pedig semmiféle szándékosság nem volt.

Edgar Allan Poe időgépéről szóló pletykák

Edgar Allan Poe Arthur Gordon Pym a tengerész című könyvéből megismerhetjük négy tengerész történetét, akik túlélték a hajójuk elsüllyedését, és arra kényszerültek, hogy megegyék a hajósinast, Richard Parkert. Po állította, hogy története valós eseményeken alapszik.

46 évvel a könyv megírása után valójában is elsüllyedt egy hajó, és a legénység életben maradt tagjai elmesélték, hogyan ették meg a hajósinast, akit Richard Parkernek hívtak. Ez vezetett aztán a pletykákhoz, melyek azt állították, az amerikai írónak időgépe van.

A szerencsétlenül járt testvérek

1975 júliusában Erskine Lawrence Ebbin, a 17 éves Bermuda-szigeteki fiú mopedjével haladt az úton, mikor elgázolta egy taxi. Majdnem egy évvel korábban, szintén júliusban, Erskine testvérét, aki akkor szintén 17 éves volt, halálra gázolták. Ő is ugyanott, ugyanazzal a mopeddel ment, mikor őt is egy taxi ütötte el. A kormány mögött pedig ugyanaz a sofőr ült, aki ugyanazt az utast szállította.

Anthony Hopkins és a ritka könyv

Egyszer a színésznek sürgősen szüksége volt egy könyvre, hogy tanulmányozza egy filmben játszandó szerepéhez. A könyvet George Feifer írta, címe: Lány a Petrovka utcából. Egyetlen könyvesboltban sem bukkant rá, amikor teljesen véletlenül egyszer csak a metróban megtalálta a könyv egy példányát.

Amikor Hopkins később találkozott Feiferrel, akkor tudta meg, hogy a könyvből már neki sem volt több példánya, az utolsót kölcsön adta egyik barátjának, aki elvesztette azt a metrón.

A Római Birodalom meghatározó neve

Róma városát, a római állam alapját a legenda szerint Romulus és Remus alapították. Romulus lett Róma első királya. A Nyugat-Római Birodalom utolsó uralkodója Romulus Augustulus volt, aki valójában Flavius Romulus Augustus néven született. Ettől függetlenül elmondhatjuk, hogy a Római Birodalom története a Romulus névvel kezdődött és ért véget.

Donald Trump választási győzelmének megjóslása a Simpson családban

A Simpson család készítői 2000-ben készítettek egy epizódot, melyben viccet csináltak abból, hogy Donald Trumpot megválasztják az Egyesült Államok elnökének. Ki gondolta volna, hogy egyszer a viccből valóság válik?

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here