Az egyes országokról a véleményünket filmek, hírek és az ott járt ismerősök beszámolói alapján szoktuk kialakítani. De azt sokszor figyelmen kívül hagyjuk, hogy a filmek csupán fikciók, a hírek szubjektívek, a barátok egy hetes utazása pedig nem elég ahhoz, hogy objektív véleményt alakíthassunk ki egy országról. Ezért sok dolog, amit tudunk az országokról, túlzó vagy egyáltalán nem igaz. Most a legismertebb mítoszok mögé nézhetsz.
12. Kína a Föld legsűrűbben lakott országa
A világon a legtöbb ember Kínában él, de nem ez a legsűrűbben lakott ország. Németország és Olaszország is jóval nagyobb népsűrűséggel rendelkezik. Óriási népességétől eltekintve Kína mondhatja magáénak az egyik legnagyobb területet. Ennek ⅔ része azonban sivatag vagy hegyvidék.
11. A szumózás a legnépszerűbb sport Japánban
Az elmúlt években egy a hagyományos sport megint egyre népszerűbb az országban. Ám még mindig nincs annyi rajongója, mint a baseballnak. Azoknak a japánoknak a fele, akik elkezdenek sportolni, a baseballt választja.
10. India buddhista ország
Indiában a vallásos emberek 80%-a a hinduizmust gyakorolja. A második legjellemzőbb vallás az országban pedig az iszlám. Az indiaiaknak csupán kevesebb mint 1%-a buddhista, ők többnyire az ország északi területein élnek, Tibet közelében.
9. Az olaszok annyit ehetnek, amennyit csak akarnak, úgysem híznak el
Az Egészségügyi Világszervezet szerint a gyermekkori elhízás a leggyakrabban Dél-Európában fordul elő. Görögországban, Máltán, Spanyolországban, Olaszországban, San Marinoban és Cipruson a fiúk 18-20%-a nevezhető elhízottnak.
Természetesen nem ez a legégetőbb probléma Olaszországban, de tény, hogy minden 5. olasz túlsúlyos. A gyermekkori elhízás valódi gond az Appenninekben Európa más részeihez képest.
8. Anglia az esők országa
Ugyan nem a legszárazabb hely a Földön, de ez az eső dolog eléggé el van túlozva. Bár egyes területeken tényleg magas a páratartalom, Londonban például évente átlagosan kevesebb eső esik, mint Moszkvában.
7. Az Egyesült Arab Emírségek állampolgárai elképesztően gazdagok
Valójában az igazi helybeliekre egyáltalán nem jellemző a gazdagság. Csakhogy az ország népességének 85%-át bevándorlók teszik ki. Még az Emírségekben élő arabok ⅔-a is a szomszédos országokból származik.
Természetesen az IT-specialisták és a topmenedzserek nagyon jó életszínvonalon élnek, de az átlagra a szerény életkörülmények a jellemzők. Ők szegényen élnek ebben az igen drága országban.
6. Rio de Janeiro Brazília fővárosa
Rio de Janeiro közel 200 éven át volt Brazília fővárosa, de 1960-ban Brazíliaváros lett az, amit kifejezetten erre a célra alapítottak. Ma Rio még csak nem is a legnagyobb város, mert Sao Paulo már nagyobb nála.
5. Németországban az emberek nagyon precízek, és minden úgy megy, ahogy a rend szerint mennie kell
A precizitás a német kultúra része, de akárcsak a világ többi országában, a hagyományok és a kultúra mára felhígultak. Sok projekt nem készül el határidőre, és az adatok szerint Németországban az összes vonat ⅓-a késik.
4. A bikaviadal a legnépszerűbb szórakozás Spanyolországban
Bikaviadalokat Spanyolország több városában is rendeznek, de egyáltalán nem annyira népszerűek. Leginkább turisták látogatják őket. Aktivisták nyomására a katalán parlament betiltotta a területén a bikaviadalokat, többek közt Barcelonában is.
3. Ausztrália az örök nyár országa
A legtöbben a déli területeken élnek az olyan nagyvárosokban, mint Sydney, Canberra, Melbourne és Adelaide. Télen Canberrában például 0 fok van. A kontinens nagy részét hegységek alkotják, ezeken a vidékeken egész télen a hó az úr.
2. Románia a cigányok országa
Sokan azt hiszik, Romániában a legtöbb ember cigány. Mások pedig abban a hitben élnek, hogy a cigányok és a románok rokonságban állnak egymással. De egyik sem igaz. A románoknak és a cigányoknak az eredetük is különböző, és teljesen más nyelvet is beszélnek. A románok európaiak, nyelvük hasonlít az olaszhoz és a spanyolhoz. A cigányok ősei pedig indiai őslakosok. Romániában a népességnek csupán 3%-a cigány.
1. A csilipaprikát Chiléről nevezték el
Az aztékok ősei nevezték el a chilit, akik a mai Mexikó területén éltek. Chile Mexikótól távol található, és más emberek lakták, akik más nyelvet beszéltek. Sok mai nyelvben is másként nevezik a csilipaprikát és Chilét.
Indiárol mindenki tugya hogy a Brakmanisták országa, én szeméjszerint meglepődök a nagyszámú muszlimokon, de ezek valószínűleg bevándorlok.
Ugyanis a hindu vallást sem felvenni nem lehet, sem kilépni belölle! Ugyanakkor nem tagad meg egyetlen más vallást sem! Aszt várják a Brakmanisták hogy az ő vallásuk a legöregebb (100 ezer éves) és minden vállás belölük szakadt ki!
Nem téves az a felfogás hogy román a cigányok országa!
Néprajzkutatoktol tudom hogy Romániában senki nem tudja megmondani pontosan hogy hágy cigány él. Magát cigánynak csak 600 ezer ember valja, a többi romának! 5-6 millió cigány él minimum az országban ez az ország lakosságának több mind az egynegyede, de ennél minden bizonnyal több. Ennek az az oka hogy ott nem vándoréletet éltek mind mongyuk a magyar királyságban, hanem beleolvadtak, egyéváltak az Oltyán, Muntyán, és Moldován népekkel!
Most az a kérdés hogy csak az a cigány akinek csak egy felmenöje cigány? Vagy az is akinek egyik nagyszülöje?
A cigány nyelvet mára csak a nagyon elszigetelt településeken beszélik, vannak próbálkozások cigány iskolákban hogy újra megtanitsák nekik eszt a nyelvet! A többiek értelem szerüen románul, magyarul (Erdélyben), Oroszul, Ukránul, Moldávul.
Molnár István Ez a kis szösszenet tele van tárgyi hibával. Ezért kár volt így kerékbe törni az édes anyanyelvünket.